Zaloguj się do usług
bezpieczeństwa
25 września 2019
Phishing "na dom maklerski"

Trafiła do nas próbka nowej kampanii phishingowej, podszywającej się pod Dom Maklerski Pekao. Tym razem przestępcy informują o przelewie środków (zapewne zarobionych na handlu akcjami) "na nasze konto". Wystarczy tylko otworzyć załącznik, by zobaczyć jakie krocie zarobiliśmy...

Załącznik to tym razem plik z rozszerzeniem *.r11. Sprytnie, bowiem internauci, wyedukowani już, by nie otwierać plików z rozszerzeniem *.zip, mogą kliknąć w załączony do phishingowego maila dokument, nie wiedząc, że tak naprawdę to właśnie... format archiwum. Tym razem niespodzianką zawartą w środku jest RAT (Remote Access Trojan) Nanocore.

Uważajcie, nie klikajcie w takie rzeczy, szczególnie jeśli... nie kupujecie akcji za pośrednictwem banku, który "przysłał" Wam taką wiadomość. W tym przypadku ciekawość może okazać się pierwszym stopniem do utraty oszczędności całego życia.


Ostatnie aktualności

Dowiedziałeś się o zagrożeniu?

Poinformuj nas!

Zgłoś incydent

Załącz plik

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Nie jestem człowiekiem
Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl