Zaloguj się do usług
bezpieczeństwa
28 stycznia 2019
Korzystasz z Paypala? Uważaj!

Dzisiaj (w poniedziałek 28 stycznia) do CERT Orange Polska trafiła seria wiadomości phishingowych, zbudowanych według bardzo podobnego schematu. Warto zwrócić na nie uwagę i potencjalnie oczekiwać wzmożonej fali tego typu e-maili.

Mamy otóż do czynienia z kolejnymi próbami oszukania internautów korzystających z Paypala. Próbami - jak widać powyżej - nieco nieudolnymi, jednak przy odpowiednio dużej próbce przestępcy mogą trafić na kilka procent osób, które faktycznie korzystają z tego pośrednika płatności i zobaczywszy, że otrzymały płatność, odruchowo klikną na jej potwierdzenie... A wystarczyłoby zerknąć na amatorsko zespoofowany e-mail nadawcy i najechać na link, który wcale nie prowadzi do strony Paypala.

A gdzie? A w miejsce, z którego zamiast potwierdzenia wpływu na nasze konto płatności, ściągniemy plik doc z "niespodzianką" - trojanem bankowym Emotet (spokojnie, pod linkiem jest analiza z VirusTotala; jeśli najechałaś/eś przed kliknięciem - brawo).

Bądźcie ostrożni.


Ostatnie aktualności

Dowiedziałeś się o zagrożeniu?

Poinformuj nas!

Zgłoś incydent

Załącz plik

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Nie jestem człowiekiem
Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl