Zaloguj się do usług
bezpieczeństwa
25 lipca 2022
"Wojna informacyjna", czyli co zamiast Ukraina24?

To, jakie kanały można oglądać w usłudze telewizyjnej Orange Polska to kwestia poza zainteresowaniami jednostki CERT. Chyba, że - spodziewaliście się takiej zwrotu, prawda? - 3 dni po zniknęciu z ekranów popularnej stacji, relacjonującej wojnę w Ukrainie, do Biura Prasowego Orange Polska trafia taki mail:

"Prasowi" podesłali od razu maila do nas, ale szybka analiza wykazała, że linki nie wiodą do żadnej złośliwej treści. Po prostu w tak prostacki - to chyba mimo wszystko łagodne określenie - sposób ktoś korzystający z darmowego konta na Gmailu usiłował przekonać dostawcę usługi telewizyjnej, by w miejsce kanału newsowego kraju napadnięte, który to kanał z racji polityczno-finansowych zawirowań zniknął z eteru wprowadzić rozrywkowe treści z kraju najeźdźcy.

Nic z tego, kanał Ukraina24 zostanie zastąpiony przez inny serwis newsowy z Ukrainy, Espreso.TV. A my wszyscy, gdy przestaniemy się już sarkastycznie uśmiechać, zanotujmy w pamięci, iż to, że opisywane linki nie były złośliwe, nie oznacza, że w podobnej sytuacji, ktoś nam (albo Wam) nie podeśle czegoś paskudnego. Wojna informacyjna zabawna bywa bardzo rzadko.

Warto uważać.


Masz ciekawą informację?

Poinformuj nas!

Zgłoś incydent

Załącz plik

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Nie jestem człowiekiem
Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl