Zaloguj się do usług
bezpieczeństwa
12 października 2018
Sprawdź adres, zanim klikniesz!

Cyberprzestępcy nie przestają szukać ciekawych i kreatywnych pomysłów na to, jak nas oszukać. Przypadki z ostatnich dni wskazują, iż tym razem próbują przekonać nas do wejścia na witryny, których adresy łudząco przypominają faktyczne strony dostawców usług. Kilka dni temu opisywaliśmy tylko na Twitterze próby phishingu na szkodę marki DPD Polska. Popularna firma kurierska korzysta z domeny dpd.com.pl, podczas gdy przestępcy w swojej kampanii używają adresu dpdpolska.com. Bez problemu jesteśmy sobie w stanie wyobrazić osoby, które się na to złapią - jest marka, wszystko wygląda rzetelnie, a przecież nie sprawdzamy każdego adresu, który klikamy - jedynie te, które wyglądają podejrzanie, prawda?

Podobną sytuację opisuje dzisiaj serwis Zaufana Trzecia Strona - tym razem przestępcy usiłują przekonać ofiary do kliknięcia w stronę kojarzącą się z paczkomatami i zainfekowania swoich komputerów.

Uważajcie na tego typu strony, jeśli dostajecie maile z adresami, linkami, czy załącznikami - upewnijcie się, czy na pewno o taki adres chodzi. My swoją drogą też uważamy i trzymamy rękę na pulsie, dlatego przy próbie wejścia na powyższe stron (i setki innych sprawdzonych witryn tego typu) zobaczycie powiadomienie z CyberTarczy.


Masz ciekawą informację?

Poinformuj nas!

Zgłoś incydent

Załącz plik

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Nie jestem człowiekiem
Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl